Paintball: Týmová hra plná strategie a vzrušení

Proč hrát paintball?

Paintball je týmová hra se spoustou strategie a vzrušení. Hrají ji týmy po 5 hráčích na venkovním hřišti s lesy, bunkry a přírodními terénními prvky. Jste vyzbrojeni výstrojí, která místo kulek střílí plastové kuličky naplněné barvou - je to bezpečnější, než se zdá! Hráči se snaží zlikvidovat soupeřův tým tím, že do něj střílejí paintballovými kuličkami a vyhýbají se postřelení. Musíte využít své schopnosti strategického myšlení, abyste mohli dopředu plánovat útok nebo obranu, protože střílet můžete pouze tehdy, když máte na soupeře jasný výhled, což znamená, že nemůžete střílet jen tak zběsile. Pokud vás postřelí, musíte si najít bezpečné místo, kde se vyléčíte, aby na vás druhý tým nemohl znovu vystřelit a zlikvidovat vás, dokud se vaše zranění nevyléčí. Chcete se dozvědět více? Pak čtěte dál!

Hra a skóre

Tuto hru hrají dva týmy po pěti hráčích. Vaším cílem je zlikvidovat druhý tým tím, že do něj budete střílet paintballovými kuličkami. Vyhrává ten tým, který má posledního zbývajícího hráče. Hru vyhrajete, pokud dosáhnete nejvyššího počtu "tagů" nebo "eliminací" během vymezeného času. Tag získáte, když zasáhnete protihráče a vyřadíte ho ze hry, dokud se neuzdraví. Bodování je založeno na počtu zbývajících hráčů z každého týmu na konci hry. Pokud vyhrajete, získáte "vítězství" za daný zápas. "Prohra" je udělena týmu, který prohrál.

Vybavení, které potřebujete ke hře paintball

Než budete moci hrát paintball, budete si muset pořídit několik kusů základního vybavení, abyste při hře ochránili sebe i své soupeře. Patří sem paintballový značkovač nebo zbraň, paintballové kuličky, ochranné brýle, rukavice a postroj. Tyto pomůcky najdete na internetu nebo v obchodě se sportovním zbožím. Některá místa pro hraní mohou poskytovat vybavení k zapůjčení, ale nejlepší je investovat do vlastního vybavení, abyste mohli vždy hrát na jakémkoli paintballovém hřišti.

Strategie pro hraní paintballu

V první řadě vždy komunikujte se svým týmem a domlouvejte se na strategii útoku nebo obrany soupeřova týmu. Pokud uvidíte protihráče, který nemá zbraň zvednutou a připravenou ke střelbě, je to dobrá příležitost k tomu, abyste se na něj vrhli a zlikvidovali ho. Pokud se bráníte, je dobré držet zbraň skloněnou, dokud není soupeřův hráč dostatečně blízko, aby na vás mohl vystřelit. Není dobrý nápad pokračovat v divoké střelbě za běhu, protože vaše paintballové kuličky mohou minout ostatní hráče a dopadnout na zem kolem nich. To způsobí, že se barva rozstříkne a potřísní zem, kam dopadne.

Tipy, jak se stát lepším hráčem

Pokud se chcete stát lepším hráčem, musíte trénovat. Hraní s přáteli a rodinou je sice zábavné, ale neposkytuje vám stejné zkušenosti jako hraní v lize. Hraní v paintballové lize vám dá možnost zlepšit své dovednosti a hrát proti jiným týmům, které se také snaží zlepšovat.